kumanova1 0

Statistika e popullsisë për Kumanovën më 1919

Komiteti “MKK” më 1919: Kumanova 70% shqiptarë, 24% bullgarë, 5% serbë, 1% turq Mr. sc. Fitim RIFATI Instituti i Historisë – Prishtinë Në dy dekadat

October 15, 2016 Kumanovë, Maqedoni
capture-33-620x400 0

Rasti i Rexhail Qerimit, Ivanovi “shqelmon” ministrin Valdet Xhaferi

Familjarët  e Rexhail Qerimit, ish – ushtarit të UÇK-së, i cili është burgosur me burg të përjetshëm, që akuzohet për rastin i cili ndodhi vite

October 15, 2016 Kumanovë, Maqedoni
5-830x553 0

Forumi Rinor Islam dekoroi më të mirët me rastin e Vitit të Ri Islam

Për të gjashtëmbëdhjetën herë me radhë Forumi Rinor Islam organizoi manifestimin tradicional të Vitit të Ri të kalendarit islam, Hixhri 1438. Ky manifestim madhështor u

October 13, 2016 Maqedoni
kumanove-3 0

Ambasada e Kosovës: Të ndërpritet keqtrajtimi i të akuzuarve në rastin e Kumanovës

Ambasada e Republikës së Kosovës në Maqedoni ka reaguar ndaj keqtrajtim fizik dhe psikik të të akuzuarve për rastin e Kumanovës nga forcat e sigurisë.

October 07, 2016 Kumanovë, Maqedoni
untitled 0

Nëna e të dënuarve për “Monstra” : ”Unë skam pasur bukë tiu jap, e lëre më ti edukojë për keq!”

Stafi i KohaIslame, ishte në vizitë në familjen e Agim dhe Afrim Ismailoviç, të dënuar me burgim të përjetshëm për rastin “Monstra”. Vendim ky i

October 07, 2016 Maqedoni, Video
valdet 0

Ministri i drejtësisë ende heshtë për torturimin e Grupit të Kumanovës

Një ditë pas denoncimit të ekspertit për çështje të kriminologjisë, Metasin Beqiri se kush janë përgjegjësit për dhunën e ushtruar ndaj grupit të Kumanovës, Ministria

October 07, 2016 Kumanovë, Maqedoni
bed 0

Ajdari: BDI-ja na ka arrestu, na ka dënu dhe po na mban në burg

Me mosvotimin e Ligjit për dëshmitarët e mbrojtur, BDI nuk i ka tradhtuar vetëm familjarët e “Monstrës” dhe “Sopotit”, por gjith popullin shqiptar, vlerëson Bedri

October 07, 2016 Maqedoni
sopiti 0

Sopotasit pyesin: A ka ende shqiptarë që u pengon zbardhja e rastit!

Menjëherë pasi ligji për mbrojtjen e dëshmitarëve nuk arriti të kalojë në Kuvend, kanë reaguar familjarët e të akuzuarve për rastin e Sopotit. “A thua

October 05, 2016 Kumanovë, Maqedoni
0

Vrasja e Almirit, hetimet përfundojnë brenda kësaj jave

Hetimet për vrasjen e vogëlushit katërvjeçar Almir Aliu nga Kumanova pritet të përfundojnë brenda kësaj jave. Për marrjes së dëshmive nga dy dëshmitarët e fundit

October 03, 2016 Kumanovë, Maqedoni
0

Zgjohu realizon tribun me teme: Nga njohja e vetvetes drejt sukseseve kulmore

Grupi rinor ”Zgjohu” , sot më datë 01.10.2016 realizoi aktivitetin e ardhshëm publik, ligjeratë me temë: Nga njohja e vetvetes, drejt sukseseve kulmore, e përgaditur

October 02, 2016 Kumanovë, Maqedoni
Back to Top Copyright © 2016 - Kumanova Sot Created by 22school.com, Powered by 22school.