Browsing Category

Bota

36-804x380 0

Deputeti holandez Tunahan Kuzu refuzon t’ia japë dorën kryeministrit të izraelit: “Nuk meriton shtrëngim dore përderisa gjaku I fëmijëve në Gaza derdhet rrugëve”

Anëtari i Parlamentit të Holandës, Tunahan Kuzu ka refuzuar t’i zgjas dorën kryeministrit të Izraelit Benjamin Netanahy gjatë vizitës së këtij të fundit në Holandë.

September 49, 2016 Bota
ollcak 0

Eroll Ollçak, njeriu i afërt i Erdoganit nga Çerkezi i Kumanovës: si u vra së bashku më të birin 16-vjeçar në urën e Bosforit

Ndër viktimat e djeshme pas sulmeve të një grupi ushtarak të Turqisë si tentativë për të formuar grushtet, ishte edhe një dhëndër shqiptari, gjegjësisht i

July 59, 2016 Bota, Kumanovë
haxhi 0

Haxhi Krasniqi kampion i botës

Haxhi Krasniqi është shpallur kampion i botës (WBO International) në peshat gjysmë të rënda, pasi ka mposhtur me nokaut (KO) Emmanuele Danson. Në këtë ndeshje

July 31, 2016 Bota, Kosovë, Maqedoni, Shqipëri, Sport
turk 0

Ushtria merr në kontroll pushtetin politik në Turqi, Erdogan gjendet në një vend të sigurtë jashtë vendit

UPDATE – Mediat turke sapo kanë njoftuar se një pjesë e ushtrisë ka marrë peng Shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë, Huseyin Akar ndërsa

July 57, 2016 Bota
fiti1 0

Kumtesë për opinion lidhur me dy artikujt e gazetës Tages Anzeiger

Publikuar më: 9 qershor 2016 Këtyre ditëve, pikërisht para fillimit të muajit të bekuar të Ramazanit, duke pritur urime nga institucione dhe organizata të ndryshme,

June 47, 2016 Bota
ALI 0

Vdes legjenda e boksit Muhamed Ali

Muhamed Ali, kampioni legjendar botëror i peshave të rënda, një nga sportistët më të njohur në botë, vdiq sot në një spital në qytetin Phoenix

June 27, 2016 Bota, Sport
rrr-1 0

Përmbyset autobusi me studentë, 1 i vdekur e 3 të plagosur (VIDEO)

Një i vdekur dhe tre të plagosur. Është ky bilanci i një aksidenti që ka ndodhur në aksin Levan- Fier. Një autobus me studentë është

May 02, 2016 Bota, Shqipëri
a31-640x480 0

Speciale nga Zvicra: Shkëlqyen boksierët shqiptar në Burgdorf

Mehmet Latifi- INA Në Pallatin e sportit “Markthalle” në Burgdorf u intonua Hymni shqiptar me rastin e paraqitjes së boksierit shqiptar nga Korita e Gostivarit,

April 43, 2016 Bota, Sport, Video
huligane-serb-640x427 0

Huliganë serbë sulmojnë familjen shqiptare në Bujanoc, me kërcënime “do t’ju kallim gjithë shqiptarëve”

Familja Bajrami nga fshati Suharnë i Bujanocit është sulmuar nga një grup huliganësh serb. Siç bëjnë të ditur anëtarë të kësaj familje 11  huliganë serb

April 24, 2016 Bota
Back to Top Copyright © 2016 - Kumanova Sot Created by 22school.com, Powered by 22school.