Browsing Category

Kumanovë

ambulanca 0

Gjendet trupi pa shenja jete në koridorin e një ndërtese në Kumanovë

Një person i panjohur mashkull me plagë në kokë, i qëlluar me armë zjarri, është gjetur sot në mëngjes në korridoret e një ndërtese që

September 41, 2016 Kumanovë, Maqedoni
buke-dhe-shprese-2010-48-620x330 0

“Bukë dhe shpresë”, shpresa që iu kthye të varfërve të Kumanovës, Likovës e Luginës së Preshevës

Duke e parë situatën alarmante në trojet tona, konkretisht në Luginë të Preshevës dhe Kumanovë e Likovë ku veprojnë qendret tona operative, QSA ka lansuar

September 13, 2016 Kumanovë, Maqedoni
ah 0

Goditje tjetër nga familjarët e dëshmorëve të UÇK-së ndaj BDI-së

Edhe një goditje e rradhës ndaj BDI-së nga djali i dëshmorit të UÇK-së nga Likova e Kumanovës, Mexhid Amidit, Mevludin Amidi . Ai ka kritikuar

September 17, 2016 Kumanovë, Maqedoni
likova1 0

Rrahje mes kushërinjve në Likovë

Ministria e Brendshme përmes një komunikate ka informuar lidhur me një incident familjar në fshatin Likovë. Sipas komunikatës, është raportuar në stacionin policor të Mateçit,

September 29, 2016 Kumanovë, Maqedoni
shqiponja1-640x480 0

Babai i Komandant Shqiponjës: Para se të vritet Shqiponja, mori kërcënime nga Ahmeti (Foto)

Urdhri për vrasjen  e djalit tim Xhemail Rexhepit-Komandant Shqiponjës ka ardhur nga Ali Ahmeti, Musa Xhaferi,  Beqir Hasani dhe bashkëpunëtorë të tyre të afërt. Kështu

August 22, 2016 Kumanovë, Maqedoni
9989 0

EKSKLUZIVE: Rrëfimi i plotë për vrasjen e “Komandant Shqiponjës”

Ka vazhduar sot seanca gjyqësore në Gjykatën Themelore Kumanovë, për vrasjen e Xhemail Rexhepit, i njohur në opinion si Komandant Shqiponja. Në seancë ka nisur

August 16, 2016 Kumanovë, Maqedoni
ku 0

Krimet e ushtrisë serbe ndaj shqiptaëve të Preshevës dhe të Kumanovës më 1913

Mr. sc. Fitim RIFATI Instituti i Historisë – Prishtinë Presheva dhe Kumanova i takojnë trungut historik të trevave të banuara me shqiptarë. Në gjysmën e

August 51, 2016 Kosovë, Kumanovë, Maqedoni, Shqipëri
foto12 0

Flet dëshmitari: Si e gjeta nënë e bijë gjallë në mbeturina (VIDEO)

Një grua dhe vajza e saj e mitur janë gjetur në një fushë të përmbytur në afërsi të Shkupit. Atyre i’u ka ardhur në ndihmë

August 34, 2016 Kumanovë, Video
foto1 0

SHTETI I MONSTRMAVE VMRO-DPMNE & BDI-ja

Në Raportimin në disa media të ish dresjtorit për siguri dhe kundërzbulim, Goran Mitevski,në një deklaratë për portalin Kirilica. I cili Raporton se në fillim

July 14, 2016 Kumanovë, Maqedoni
trimat 0

I akuzuari për Lagjen e Trimave dy këmbët në gips (FOTO)

Avokati Naser Raufi thotë se klientët e tij që janë pjesë e Grupit të Kumanovës vazhdojnë të keqtrajtohen. Ai thotë se njëri prej tyre, Sevdail

July 39, 2016 Kumanovë, Maqedoni
Back to Top Copyright © 2016 - Kumanova Sot Created by 22school.com, Powered by 22school.