Browsing Category

Maqedoni

kumanove 0

Sot gjyqi për “Grupin e Kumanovës”, seanca e hapur, masa të forta sigurie

Sot me fillim në ora 10:00, në sallën e madhe të Gjykatës Supreme do të vazhdojë seanca dëgjimore për “Lagjen e trimave” të Kumanovës, ka

September 15, 2016 Kumanovë, Maqedoni
njesitet 0

Komandant Sokoli e dridh Shkupin, Komandant Hoxha Facebookun?!

Seanca për lëndën “Lagja e trimave” i ktheu njësitë speciale të policisë në rrugët e Shkupit. Ndërtesa e Gjykatës së Lartë ku sot duhet mbajtur

September 38, 2016 Kumanovë, Maqedoni
shqiponja 0

Gjykimi për vrasjen e Komandant Shqiponjës, ja çka thonë të plagosurit nga ngjarja (VIDEO)

Në Gjykatën themelore të Kumanovës ka vazhduar procesi gjyqësor për rastin e Komandant Shqiponjës. Në seancën e sotme u dëgjuan dëshmitë e 3 personave që

September 38, 2016 Kumanovë, Maqedoni
untitled 0

Dokumentar mbi Pejgamberin alejhi selam (VIDEO)

“Ditën kur të njoha” është dokumentari në gjuhën shqipe me personalitete të ndryshme shqiptare, që tregojnë mbi jetën e Pejgamberi të fundit të njerëzimit Muhamedit

September 08, 2016 Kosovë, Maqedoni, Shqipëri, Video
1-175 0

“Ky popull, edhe me i shtie opangën në gojë, s’bërtet”

Nëntë vjet pas vdekjes së At Zef Pllumit- klerikut martir, e përditshmja Panorama ka ribotuar një intervistë të tij. Intervista është bërë në vitin 2005

September 06, 2016 Kosovë, Maqedoni, Shqipëri
ambulanca 0

Gjendet trupi pa shenja jete në koridorin e një ndërtese në Kumanovë

Një person i panjohur mashkull me plagë në kokë, i qëlluar me armë zjarri, është gjetur sot në mëngjes në korridoret e një ndërtese që

September 41, 2016 Kumanovë, Maqedoni
buke-dhe-shprese-2010-48-620x330 0

“Bukë dhe shpresë”, shpresa që iu kthye të varfërve të Kumanovës, Likovës e Luginës së Preshevës

Duke e parë situatën alarmante në trojet tona, konkretisht në Luginë të Preshevës dhe Kumanovë e Likovë ku veprojnë qendret tona operative, QSA ka lansuar

September 13, 2016 Kumanovë, Maqedoni
aksion-polic1 0

Aksion si në filma i policisë maqedonase për të arrestuar një shqiptar

Në lagjen Mllaki në Gostivar të shtunën është nxënë i dyshuari që ka kryer shitjen e marihuanës. Ai ka ikur gjatë tentimit për t`u kontrolluar.

September 50, 2016 Maqedoni
shqiptar-euml-t-m-euml-16-parti-n-euml-maqedoni_hd 0

Shqipja e padefinuar në Maqedoni edhe pas 15 viteve nga marveshja e Ohrit

Edhe 15 vjet nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Ohrit, ende nuk ka një zgjidhje të plotë të përdorimit zyrtar të gjuhës shqipe në Maqedoni, gjë

September 10, 2016 Kosovë, Maqedoni, Shqipëri
Back to Top Copyright © 2016 - Kumanova Sot Created by 22school.com, Powered by 22school.