Browsing Category

Maqedoni

ah 0

Goditje tjetër nga familjarët e dëshmorëve të UÇK-së ndaj BDI-së

Edhe një goditje e rradhës ndaj BDI-së nga djali i dëshmorit të UÇK-së nga Likova e Kumanovës, Mexhid Amidit, Mevludin Amidi . Ai ka kritikuar

September 17, 2016 Kumanovë, Maqedoni
likova1 0

Rrahje mes kushërinjve në Likovë

Ministria e Brendshme përmes një komunikate ka informuar lidhur me një incident familjar në fshatin Likovë. Sipas komunikatës, është raportuar në stacionin policor të Mateçit,

September 29, 2016 Kumanovë, Maqedoni
qytetaret 0

Qytetarët: Maqedonia ka ecur “rikverc”

25-vjetori i pavarësisë i gjen me qëndrime të ndryshme por edhe me mendime të ndara në baza etnike qytetarët e Maqedonisë. Banorët maqedonas, mendoj se

September 13, 2016 Maqedoni
shqiponja1-640x480 0

Babai i Komandant Shqiponjës: Para se të vritet Shqiponja, mori kërcënime nga Ahmeti (Foto)

Urdhri për vrasjen  e djalit tim Xhemail Rexhepit-Komandant Shqiponjës ka ardhur nga Ali Ahmeti, Musa Xhaferi,  Beqir Hasani dhe bashkëpunëtorë të tyre të afërt. Kështu

August 22, 2016 Kumanovë, Maqedoni
9989 0

EKSKLUZIVE: Rrëfimi i plotë për vrasjen e “Komandant Shqiponjës”

Ka vazhduar sot seanca gjyqësore në Gjykatën Themelore Kumanovë, për vrasjen e Xhemail Rexhepit, i njohur në opinion si Komandant Shqiponja. Në seancë ka nisur

August 16, 2016 Kumanovë, Maqedoni
konvikti 0

Konvikti “MD” hap dyert për studentët e dy universiteteve në Tetovë

Konvikti MD, është ndërtuar në vitin 2015 është i sistemuar në formë të apartamenteve dhe posedon kapacitet për 120 studentë. Këtë konvikt e karakterizojnë: Standartet

August 50, 2016 Kosovë, Maqedoni, Shqipëri
ku 0

Krimet e ushtrisë serbe ndaj shqiptaëve të Preshevës dhe të Kumanovës më 1913

Mr. sc. Fitim RIFATI Instituti i Historisë – Prishtinë Presheva dhe Kumanova i takojnë trungut historik të trevave të banuara me shqiptarë. Në gjysmën e

August 51, 2016 Kosovë, Kumanovë, Maqedoni, Shqipëri
aracina-724x380 0

(VIDEO) Haraçinasit: Kryetari na tha, bëni vet çka të mundeni!

Banorët e Haraçinës tanimë nuk e dijnë se cilës komunë i takojnë, pasi kryetari i kësaj komune, nuk u ka dalë atyre në ndihmë, me

August 17, 2016 Maqedoni, Video
matoshi 0

Halil Matoshi: Erdogan është një tip i ngjashëm me Milosheviqin dhe Putinin!

Pse disa kosovarë po e mbrojnë Erdoganin? Halil Matoshi Ashiqare dashuria e madhe dhe e pakusht e shumë kosovarëve ndaj Recep Tayp Erdoganit ndërlidhet me

July 58, 2016 Kosovë, Maqedoni
foto1 0

SHTETI I MONSTRMAVE VMRO-DPMNE & BDI-ja

Në Raportimin në disa media të ish dresjtorit për siguri dhe kundërzbulim, Goran Mitevski,në një deklaratë për portalin Kirilica. I cili Raporton se në fillim

July 14, 2016 Kumanovë, Maqedoni
Back to Top Copyright © 2016 - Kumanova Sot Created by 22school.com, Powered by 22school.