Browsing Category

Sport

during the UEFA EURO 2016 Group A match between Albania and Switzerland at Stade Bollaert-Delelis on June 11, 2016 in Lens, France. 0

Befasi nga Sadiku, nënshkruan me klubin e madh evropian

Sulmuesi i Zuricut dhe Kombëtares shqiptare, Armando Sadiku gjatë këtyre ditëve pritet të transferohet te ish kampioni i Turqisë, Galatasaray. Burime “Panorama Sport” bëjnë të

July 31, 2016 Sport
haxhi 0

Haxhi Krasniqi kampion i botës

Haxhi Krasniqi është shpallur kampion i botës (WBO International) në peshat gjysmë të rënda, pasi ka mposhtur me nokaut (KO) Emmanuele Danson. Në këtë ndeshje

July 31, 2016 Bota, Kosovë, Maqedoni, Shqipëri, Sport
almiri 0

Vëllezërit Aziri nga Kumanova, talentet shqiptarë në Austri (FOTO)

Edhe Austria ka filluar të bëhet një vend i talenteve shqiptar të futbollit. Në qytetin e Welsit, ku jetojnë mjaftë shqiptarë, veprojnë edhe klubet si

July 02, 2016 Kumanovë, Maqedoni, Sport
ALI 0

Vdes legjenda e boksit Muhamed Ali

Muhamed Ali, kampioni legjendar botëror i peshave të rënda, një nga sportistët më të njohur në botë, vdiq sot në një spital në qytetin Phoenix

June 27, 2016 Bota, Sport
a31-640x480 0

Speciale nga Zvicra: Shkëlqyen boksierët shqiptar në Burgdorf

Mehmet Latifi- INA Në Pallatin e sportit “Markthalle” në Burgdorf u intonua Hymni shqiptar me rastin e paraqitjes së boksierit shqiptar nga Korita e Gostivarit,

April 43, 2016 Bota, Sport, Video
shqipet 0

Zyrtare: Ky është slogani i Kombëtares shqiptare në evropian

Kombëtarja shqiptare e futbollit ka vendosur për sloganin e saj në kampionatin evropian ‘Francë 2016’ FSHF ka prezantuar sot projektin e ri të Arenës Kombëtare,

April 26, 2016 Kosovë, Maqedoni, Shqipëri, Sport
foto1 0

Gatuzo nuk ndryshon as si trajner, godet me shpullë ndihmësin e tij

Gatuzzo që njihet për karakterin e tij ekspresiv dhe të ashpër gjatë karrierës së tij të njëjtën sjellje tregon edhe tani që është në rolin

April 08, 2016 Sport, Video
7sekonda 0

Shqiptari e hedh në tokë kundërshtarin për 7 sekonda (VIDEO)

Shqiptari që jeton në Çeki, Eron Azemi, ka rezultuar shumë i fortë për kundërshtarët në sportin luftarak K-1 në turneun CSFU 2016, duke e fituar

April 13, 2016 Sport, Video
arbiter 0

Video/ E pabesueshme. Arbitri i dha të kuqe, lojtari e hip kalaqafë

Salih Dursun, mbrojtësi i Trabzonsporit, luajti një “skenë” të çuditshme një muaj më parë, duke i treguar një karton të kuq arbitrit. Me rezultatin 1­1,

March 19, 2016 Bota, Sport, Video
Back to Top Copyright © 2016 - Kumanova Sot Created by 22school.com, Powered by 22school.