shqiptar-euml-t-m-euml-16-parti-n-euml-maqedoni_hd 0

Shqipja e padefinuar në Maqedoni edhe pas 15 viteve nga marveshja e Ohrit

Edhe 15 vjet nga nënshkrimi i Marrëveshjes së Ohrit, ende nuk ka një zgjidhje të plotë të përdorimit zyrtar të gjuhës shqipe në Maqedoni, gjë

September 19, 2016 Kosovë, Maqedoni, Shqipëri
ah 0

Goditje tjetër nga familjarët e dëshmorëve të UÇK-së ndaj BDI-së

Edhe një goditje e rradhës ndaj BDI-së nga djali i dëshmorit të UÇK-së nga Likova e Kumanovës, Mexhid Amidit, Mevludin Amidi . Ai ka kritikuar

September 19, 2016 Kumanovë, Maqedoni
likova1 0

Rrahje mes kushërinjve në Likovë

Ministria e Brendshme përmes një komunikate ka informuar lidhur me një incident familjar në fshatin Likovë. Sipas komunikatës, është raportuar në stacionin policor të Mateçit,

September 14, 2016 Kumanovë, Maqedoni
qytetaret 0

Qytetarët: Maqedonia ka ecur “rikverc”

25-vjetori i pavarësisë i gjen me qëndrime të ndryshme por edhe me mendime të ndara në baza etnike qytetarët e Maqedonisë. Banorët maqedonas, mendoj se

September 08, 2016 Maqedoni
36-804x380 0

Deputeti holandez Tunahan Kuzu refuzon t’ia japë dorën kryeministrit të izraelit: “Nuk meriton shtrëngim dore përderisa gjaku I fëmijëve në Gaza derdhet rrugëve”

Anëtari i Parlamentit të Holandës, Tunahan Kuzu ka refuzuar t’i zgjas dorën kryeministrit të Izraelit Benjamin Netanahy gjatë vizitës së këtij të fundit në Holandë.

September 08, 2016 Bota
shqiponja1-640x480 0

Babai i Komandant Shqiponjës: Para se të vritet Shqiponja, mori kërcënime nga Ahmeti (Foto)

Urdhri për vrasjen  e djalit tim Xhemail Rexhepit-Komandant Shqiponjës ka ardhur nga Ali Ahmeti, Musa Xhaferi,  Beqir Hasani dhe bashkëpunëtorë të tyre të afërt. Kështu

August 30, 2016 Kumanovë, Maqedoni
9989 0

EKSKLUZIVE: Rrëfimi i plotë për vrasjen e “Komandant Shqiponjës”

Ka vazhduar sot seanca gjyqësore në Gjykatën Themelore Kumanovë, për vrasjen e Xhemail Rexhepit, i njohur në opinion si Komandant Shqiponja. Në seancë ka nisur

August 30, 2016 Kumanovë, Maqedoni
konvikti 0

Konvikti “MD” hap dyert për studentët e dy universiteteve në Tetovë

Konvikti MD, është ndërtuar në vitin 2015 është i sistemuar në formë të apartamenteve dhe posedon kapacitet për 120 studentë. Këtë konvikt e karakterizojnë: Standartet

August 22, 2016 Kosovë, Maqedoni, Shqipëri
ku 0

Krimet e ushtrisë serbe ndaj shqiptaëve të Preshevës dhe të Kumanovës më 1913

Mr. sc. Fitim RIFATI Instituti i Historisë – Prishtinë Presheva dhe Kumanova i takojnë trungut historik të trevave të banuara me shqiptarë. Në gjysmën e

August 16, 2016 Kosovë, Kumanovë, Maqedoni, Shqipëri
foto12 0

Flet dëshmitari: Si e gjeta nënë e bijë gjallë në mbeturina (VIDEO)

Një grua dhe vajza e saj e mitur janë gjetur në një fushë të përmbytur në afërsi të Shkupit. Atyre i’u ka ardhur në ndihmë

August 10, 2016 Kumanovë, Video
Back to Top Copyright © 2016 - Kumanova Sot Created by 22school.com, Powered by 22school.