aracina-724x380 0

(VIDEO) Haraçinasit: Kryetari na tha, bëni vet çka të mundeni!

Banorët e Haraçinës tanimë nuk e dijnë se cilës komunë i takojnë, pasi kryetari i kësaj komune, nuk u ka dalë atyre në ndihmë, me

August 10, 2016 Maqedoni, Video
matoshi 0

Halil Matoshi: Erdogan është një tip i ngjashëm me Milosheviqin dhe Putinin!

Pse disa kosovarë po e mbrojnë Erdoganin? Halil Matoshi Ashiqare dashuria e madhe dhe e pakusht e shumë kosovarëve ndaj Recep Tayp Erdoganit ndërlidhet me

July 27, 2016 Kosovë, Maqedoni
foto1 0

SHTETI I MONSTRMAVE VMRO-DPMNE & BDI-ja

Në Raportimin në disa media të ish dresjtorit për siguri dhe kundërzbulim, Goran Mitevski,në një deklaratë për portalin Kirilica. I cili Raporton se në fillim

July 27, 2016 Kumanovë, Maqedoni
trimat 0

I akuzuari për Lagjen e Trimave dy këmbët në gips (FOTO)

Avokati Naser Raufi thotë se klientët e tij që janë pjesë e Grupit të Kumanovës vazhdojnë të keqtrajtohen. Ai thotë se njëri prej tyre, Sevdail

July 27, 2016 Kumanovë, Maqedoni
foto1 0

Shqipëtaret mes lindjes dhe perendimit !

Shqipëtaret ka kohë që janë,përcaktuar përr integrimet EURO-ATLANTIKE dhe në INTEGRIMET Europiane. Dihet Botërishtë se Shqipëtaret janë të ndarë e të coptuar jo me Pëlqimin

July 23, 2016 Kosovë, Maqedoni, Shqipëri
shqiponja 0

(VIDEO) Del nga burgu miku i Ali Ahmetit, vrasësi i komandant Shqiponjës

ë përvjetorin e vrasjes së Komandant “Shqiponjës” – Xhemail Rexhepi, gjykatësja Gjylsime Shabani ka nënshkruar lirimin nga paraburgimi të vrasësit të “Shqiponjës”, Bajram Limani. Siç

July 23, 2016 Kumanovë, Maqedoni, Video
shenja1 0

(VIDEO) SHESHI “SKËNDERBEU” DHE ÇARSHIA MBYTEN NË MBETURINA

Grumbuj mbeturinash kanë pushtuar sheshin Skënderbeu. Në mungesë të shportave, kalimtarët dhe shitësit kanë zgjedhur reklamat si destinacion të duhur për deponi. Në çdo cep

July 22, 2016 Maqedoni
aliq 0

Anketa: Bie mbështetja e shqiptarëve për Ali Ahmetin

Lideri i BDI-së më nuk është politikani më i votuar në bllokun politik shqiptar në Maqedoni. Kështu të paktën reflekton anketa e realizuar nga agjencia

July 22, 2016 Maqedoni
val 0

Bashkëbisedim me Ismail Zekën, Babain e Trimit Val Zeka

ERALD SELCA/INA Në një bashkëbisedim të gjatë me profesorin e nderuar Ismail Zeka ku folem, gjerë e gjatë për çeshtjën kombëtare dhe aktualitetin pashmangshëm folëm

July 22, 2016 Kumanovë, Maqedoni
nfdrecjj 0

Ekskluzive: Polici maqedonas pranon në gjykatë se Mirsadi është arrestuar i gjallë

Rryma elektrike nuk ka qenë shkaku i vërtetë për ndërprerjen e senacës së djeshme gjyqësore për “Grupin e Kumanovës”, mëson ekskluzivisht Gazeta Lajm nga burime

July 22, 2016 Kumanovë, Maqedoni
Back to Top Copyright © 2016 - Kumanova Sot Created by 22school.com, Powered by 22school.